17 stycznia – 11 lutego 2020 r.
Najkrótszy życiorys Dariusza Milińskiego można zawrzeć w kilku zdaniach: urodził się w 1957 r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 250 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii oraz USA.
Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest niestrudzonym animatorem kultury. Założył grupę artystyczną “Pławna 9”. Jest twórcą Zamku Legend Śląskich, Grodu Rycerskiego, Muzeum Przesiedleńców oraz Arki Noego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju oraz za granicą.
Henryk Waniek pisze: Miliński jest poetą, który zamiast pisać, maluje. Ale poezja to jest byt falujący. Jego fale niosły Milińskiego cierpliwie, aż stał się wielkim poetą. Malującym. Wręcz nie ma go z kim porównać. Świat, jaki przedstawia, jest (jak u Leśmiana, który malować nie potrafił) niby baśniowy. Sklecony ze wszystkiego, co najlepsze – w nim, w nas, w świecie.
Podczas wystawy można było kupić album Dariusza Milińskiego wydany nakładem Artysty przez jeleniogórskie Wydawnictwo Plan w2019. Cena: 115 zł.
Album ,,Miliński. Pamiętnik ulicznika” ma 160 stron i jest bogato ilustrowany. Znajdują się w nim krótkie teksty autorstwa m.in. Henryka Sawki, Piotra Bukartyka, Wojciecha Smarzowskiego, Franciszka Maśluszczaka, Jerzego Owsiaka, Czesława Mozila, Stanisława Sojki, Elżbiety Dzikowskiej, Józefa Wilkonia i Henryka Wańka.
Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.