Edukacja

 

rok: 2010

TEST ILUZJI. MOVEment – Instrument do wygrywania działań wizualnych Warsztaty plastyczne z dziedziny sztuki kinetycznej.

24 – 27 maja 2010

Prowadzący: Adam Garnek

MOVEment – Instrument do wygrywania działań wizualnych – warsztaty prowadzone przez wybitnego artystę ADAMA GARNKA, z dziedziny sztuki kinetycznej, poświęcone tematyce reklamy i dizajnu.

W warsztacie tym podjęliśmy jeden z wielu problemów, jakie pojawiają się wokół przedmiotu – zajęliśmy się tematyką związaną z RUCHEM. Powstała instalacja, dzieło sztuki, instrument za pomocą którego wymalować można było abstrakcyjne formy na dowolnie wybranej i odpowiednio przygotowanej płaszczyźnie: tafli szkła, płótnie, folii, kartonie, na balonach z farbą, fragmentach różnokolorowych pasków materiału i innych. Była to praca nad mobilną formą przestrzenną, wymagająca myślenia abstrakcyjnego i przestrzennego oraz wykazania się kreatywnością. Istotą działania było wzbudzenie umiejętności konstruktorskich i pobudzenie wyobraźni. Był to warsztat o poszukiwaniu języka techniki i formy dla wyrażenia istoty dzieła.

Publiczna prezentacja „gry” na instrumencie odbyła się 27.05.2010 od godz. 12.00 przed Galerią Sztuki.

Adam Garnek, artysta, ur w 1964r. W latach 1983-1988 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w poznańskiej PWSSP. W roku 1988 uzyskał dyplom na Wydziale Rzeźby. W swoich rzeźbach, instalacjach daje upust fascynacji mechaniką ruchu oraz formą. Tworzy rzeźby kinetyczne, obiekty, które poruszają się wózki, mobile, pojazdy, wehikuły. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Udział w warsztatach wzięła młodzież z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze:
Marta Chmielecka, Diana Chyrzyńska, Karolina Duda, Katarzyna Jodzis, Katarzyna Kropielnicka, Agnieszka Kwiatkowska, Paulina Lewkowicz, Wiktor Liszkowski, Magdalena Michalak, Wernika Obiegło i Monika Sopata – Ochrymczyk.

Koordynator projektu – Luiza Laskowska

Warsztaty obyły się w ramach całorocznego projektu edukacyjnego TEST ILUZJI realizowanego z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra

Fot.: A. Kwiatkowska, L. Laskowska, z archiwum www.jelonka.com - GABI


Witryna finansowana przez Unię Europejską w ramach programu PHARE