Ferie w BWA. Warsztaty

Prezent pachnący piernikiem
16 stycznia (wtorek), godz. 9:30
Warsztat dla dzieci w wieku 7-13 lat. Wstęp: 15 zł

Nadchodzą dwa piękne święta – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Proponujemy zatem zrobienie smakowitego podarunku dla naszych bliskich. Będziemy ozdabiać korzenne pierniki kolorowymi słodkościami. Zapraszamy zarówno dzieci jak i opiekunów.

Jak powstaje śnieg
17 stycznia (środa), godz. 12.00
Warsztat dla dzieci w wieku 7-1 lat. Wstęp: 5 zł
Wiemy, że bardzo trudno znaleźć dwie identyczne śnieżynki, ale jak one powstają? Dlaczego śnieg jest biały, mimo że lodowe płatki śniegowe są przeźroczyste? Jaką strukturę ma kryształ? Podczas warsztatu wykonany własne „modele” śnieżynek techniką wycinania i stworzymy z nich wspólnie śnieżną kompozycję.
Prowadzenie: Iwona Makówka.

Zimowe światełko
Warsztat dla dzieci w wieku 7-13 lat. Wstęp: 10 zł
23 stycznia (wtorek), godz. 9:30
W trakcie zajęć wykonamy domowym sposobem lampiony, malowane tęsknotą za okrywającym wszystko mrozem i skrzypiącym śniegiem. Stworzymy szklane cudeńka pokryte szronem, błyskające światłem. Mamy nadzieję, że zaniesione do domów zainspirują do podobnych eksperymentów z rodziną. Zapraszamy zarówno dzieci jak i opiekunów.

Moje miasto z jeleniem w herbie
24 stycznia (środa), godz. 12.00
Warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wstęp: 5 zł
Skąd wziął się jeleń w naszym herbie? Jak wyglądają najstarsze wizerunki jelenia w sztuce światowej? A dzisiaj: jak przedstawiłby jelenia Afrykanin, Indianin, a jak Aborygen? Stworzymy plastyczne wariacje na ten temat.
Prowadzenie: Iwona Makówka.

Zapisy w BWA. Telefonicznie (nr 75/7526669) albo osobiście (Długa 1).