Imprezy

20.10.2006

   VIDEOPRZESTRZENIE06

Platforma Videoprzestrzenie to autorski projekt teamu kuratorskiego ( Beata Bartecka, Marta Pietruszka), który powstał dzięki współpracy i wsparciu BWA Awangarda we Wrocławiu.
Pierwsza odsłona platformy miała miejsce w maju 2004 roku.
Realizowany w cyklicznych odsłonach projekt ma na celu prezentację szeroko rozumianej sztuki nowych mediów. Koncentruje się więc głównie wokół działań z zakresu współczesnego video artu, net artu, animacji, flash artu, prezentacji sieciowych. Skierowany jest on zatem przede wszystkim do młodych ludzi, zainteresowanych współczesna sztuką audiowizualną, sztuką obrazu, a także do artystów i twórców, poruszających się w obszarze nowoczesnych technologii wizualnych.
Prezentacje kładą duży nacisk także na działania audiowizualne oraz eksperymenty z   zakresu łączenia obrazu i muzyki. Znalazło się więc wśród nich także miejsce dla działań z zakresu vj’ingu oraz eksperymentów audiowizualnych.
Aktualnie w przygotowaniu kolejne odsłony platformy, które skupią się głównie na prezentacji eksperymentalnych działań audiowizualnych, muzycznych video-performance’ów oraz vj’s clash.

Pokazy w ramach platformy Videoprzestrzenie są elementem promocji młodych polskich twórców multimedialnych. Ich celem jest próba stworzenia forum krytycznej wymiany myśli, poglądów oraz idei estetycznych, dotyczących rodzimej kondycji tzw. sztuki nowych mediów. 

pokaz polski: 20.pazdziernika 2006/ BWA Jelenia Góra

Artyści wybrani do pokazu pochodzą z różnych miast i środowisk artystycznych. I co równie ważne, ich prace reprezentują także różne gatunki: od klasycznej i eksperymentalnej animacji, poprzez video art oraz rejestrację wystąpień performerskich  aż do wideoklipów i działań z zakresu wizualizacji.
Prace artystów zebrane zostały z kilku odsłon projektu, jakie miały miejsce w BWA Awangarda od maja 2004 do czerwca 2005.
 
W gościnnej odsłonie projektu Videoprzestrzenie  w BWA w Jeleniej Górze wezmą  udział tacy artyści, jak: Maciej Adamiak, cylinder /Marcin Kuligowski/, Łukasz Gronowski, Katarzyna Harasym, Wojciech Hoffman, Wojciech Jodko, Arkadiusz Nowakowski, Michał Ogórek, Eliza Rajsz, Viola Tycz, Michał Uzar, Natalia Wilkoszewska, Maja Wolińska, Olga Wroniewicz, Dariusz Zatoka.

4x4 (autorski pokaz londyńskiej grupy Exceeda): 21 października 2006/ BWA Jelenia Góra
(prace ze zbiorów grupy Exceeda)
EXCEEDA:
Ta brytyjska grupa rozpoczęła swoją działalność w roku 1995 i jako jedna z pierwszych wdrażała audiowizualne przedsięwzięcie określane jako VJ-ing.

 Jako kolektyw artystyczny organizuje pokazy różnorodnych form filmowych i video o nazwie 4x4 w Galerii 291 w Londynie, a jej członkowie na co dzień pracują dla popularnych stacji telewizyjnych takich jak: MTV, FilmFour, Channel 4, Cartoon Network, Discovery Channel, Sci- Fi Channel.
Biorą także udział w produkcji klipów i eksperymentalnej edycji dla projektów takich jak: Mixmasters dla Addictive Tv, Warp Records czy London Elektricity.

Do tej pory prace grupy pokazywane były na wielu miedzynarodowych festiwalach, m.in. na.:     
- Share Transmediale w Berlinie
- Antenna Cinema w Wenecji
- Cinedays w Brukseli
-  Diesel U Music Awards w Londynie
- Cimatics w Brukseli
- International Video Festival w Bochum
-  Nesta NHS showcase performance w Londynie
-  Netmage/Diesel Video Festival w Bolonii
- Video Videa Festival w BarcelonieEdukacja kulturalna i upowszechnianie kultury.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witryna finansowana przez Unię Europejską w ramach programu PHARE

Historia Wydawnictwa Artyści Euroregionu Wystawy Edukacja Informacje