4 sierpnia – 1 września 2017 r.
Artystka wykorzystuje w swojej twórczości papier i tekturę, materiały mało trwałe i bardzo delikatne. Tworzy konstrukcje złożone z tysięcy elementów. Składa je, buduje z nich, dostosowuje je przy tym do konkretnych galeryjnych wnętrz. Montaż wystawy jest więc etapem tworzenia pracy. Za każdym razem z podobnych części składowych powstają całkiem nowe instalacje: papierowe ażurowe miasta, dywany, koronki, obrusy sklejone z setek wyciętych misternie gazetowych tytułów. Są to prace fascynujące i wciągające. Wszystkie konstrukcje Józefowicz tworzy własnoręcznie. Jej realizacje rozciągnięte są przez to na lata.
W BWA zobaczyć będzie można m.in. papierowe obiekty z cyklu “Miasto”, “Dywan czarno-biały”, horyzontalną konstrukcję złożoną z tysięcy wyciętych z kolorowych gazet twarzy i sylwetek, “Miłość” oraz “Teren prywatny”. Twórczość Katarzyny Józefowicz skupiona jest wokół problemów przestrzeni, wieloelementowości, samowystarczalności, codzienności, obserwacji, kolekcjonowania i metody pracy.
Katarzyna Józefowicz (ur. w 1959 roku w Lublinie) – rzeźbiarka, rysowniczka i wykładowczyni akademicka. Studiowała w latach 1981-1986 na PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, gdzie w 1986 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka. Aktualnie jest Dziekanem Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. W 2001 r. została laureatką Paszportów Polityki w kategorii “Sztuki wizualne”.
Wystawę zrealizowano dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.