Dwa koła i moc wyobraźni

25-26 lipca 2015 r.

Warsztaty były okazją do pokazania, że rower to nie tylko środek transportu, ale też obiekt, do którego można podejść twórczo i uczynić go jedynym w swoim rodzaju pojazdem – jeszcze bardziej osobistym, “swoim” i oryginalnym. Uczestnicy warsztatów otrzymali sporą dawkę inspiracji, zobaczyli jak rower staje się bohaterem animacji i jak ludzie z innych zakątków świata ozdabiają swoje pojazdy, zamieniając je w naprawdę wyjątkowe wehikuły. Zyskali poczucie, że rower to nie tylko gotowa rzecz brana ze sklepu, ale że mogą mieć bezpośredni wpływ na to, jak wygląda. Poznali też proces projektowania grafik na rowery, od pomysłu do wdrożenia go do produkcji (aż trafi na sklepowe półki). Sami przekonali się o tym, jak kawałek filcu, wstążki czy sznurka może zamienić się w niepowtarzalną rowerową ozdobę i wyjechali z galerii na własnoręcznie ozdobionych rowerach.
Mamy nadzieję, że zajęcia zachęciły uczestnikow nie tylko do uruchomienia wyobraźni, ale i do rowerowej aktywności. Kreatywny wymiar działań połączono z tym, co praktyczne i co ma pozytywny wpływ na środowisko oraz bezpieczeństwo rowerzysty (nauka klejenia dętek, przegląd techniczny rowerowy). Była też niepowtarzalna okazja do przejażdżki zabytkową indonezyjką rikszą po Placu Ratuszowym.
Warsztaty prowadzili: Magda Kościańska (Zielona Góra) i Piotr Węcławski (Lubsko), oboje zapaleni rowerzyści

Warsztaty odbyły się w ramach projektu MIASTO NAM ODPOWIADA dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.