5. Aukcja Dzieł Sztuki

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w piątej Aukcji Dzieł Sztuki organizowanej przez BWA w Jeleniej Górze i Rotary Club Karpacz-Karkonosze.
Partnerem Aukcji jest Rotary Club Jelenia Góra.
W tym roku prezentujemy około osiemdziesiąt prac artystów związanych z naszym regionem. Poszerzamy ofertę sztuki użytkowej.

Kolekcjonowanie sztuki jest wyznacznikiem dojrzałości kulturowej. Świadczy o świadomości wartości dzieł, które są materialnym świadectwem istnienia i umiejętności ludzkich. Dzięki prywatnym kolekcjonerom i koneserom rozwinęła się twórczość wielu znakomitych artystów. Wiele z europejskich muzeów powstało dzięki mecenasom sztuki.
Kolekcjonerstwo odgrywa niemałą rolę w popularyzacji sztuki nowoczesnej. Zainteresowanie mało znanymi twórcami budzili niekrępowani w swoich wyborach kolekcjonerzy. Dzięki nim odkryto sztukę i rzemiosło secesyjne, a w XIX wieku – sztukę japońską. Pierwsze przedsiębiorstwo aukcyjne zajmujące się wyłącznie licytacją dzieł sztuki założył James Christie w 1766 r. w Londynie.

Aukcja online: 11-22 października.
Wystawa prac: 19-22 października w BWA.
Finał Aukcji: 23 października w BWA.
Koszt udziału w Aukcji: 10 zł.

Prace prezentowane na aukcji znajdują się na stronie:
www.bwajg-aukcja.pl

Szczegóły dotyczące AUKCJI ON-LINE:
Aukcja on-line pozwala zadeklarować ofertę kupna. Telefonicznie lub mailowo należy podać numer pracy oraz deklarowaną kwotę. Nową cenę wprowadzimy na stronie, a praca zmieni status na licytowaną. Podjęcie licytacji następuje przy podniesieniu ceny wywoławczej o min. 1 zł.

Deklarowana kwota stanowi cenę wyjściową podczas aukcji finałowej.

Osoby niemające możliwości fizycznego udziału w aukcji finałowej najpóźniej do 22 października prosimy o poinformowanie, do jakiej kwoty chcą licytować. W Waszym imieniu pracownik galerii podejmie licytację 23 października.

Płatności można dokonać przelewem, kartą lub gotówką.
Środki finansowe pozyskane w ramach aukcji zostaną przekazane artystom i przeznaczone zostaną na cele statutowe BWA.

Organizatorzy:
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze
Rotary Club Karpacz-Karkonosze

Partner:
Rotary Club Jelenia Góra

Patronat medialny:
TV Dami Jelnia Góra