ARTYŚCI POWIATU AACHEN – malarstwo, fotografia, rzeźba, obiekty

21 listopada – 10 grudnia 2003 r.

Marie Madeleine Bellenger

Zajmuje się malarstwem, fotografią, projektowaniem przestrzeni a także pracą pedagogiczną.

W 1987 – 1994 studiowała Projektowanie w Wyższej Szkole Zawodowej w Aachen. Pracuje w Instytucie Formowania Środowiska, Monschau, gdzie prowadzi własne seminaria projektowania „Widzieć inaczej”.

W 1995 roku otrzymała Nagrodę Europejskiego Zjednoczenia Zawodowych Artystów, Prüm. Rok później stypendium: Sztuka dla Alsdorf.

Od 1994 tworzy liczne instalacje m.in. „Sillage bleu – codzienny chleb”, Prüm, (nagroda), „Przełom”, Alsdorf, 1997.

Brała udział w wielu wystawach: „Krok w nieznane”, EXPO 2000, Aachen, „Obrazy, obiekty, instalacje”, Monschau, „Nowe malarstwo”, Ratheim, „Malarstwo, fotografia, instalacja”, Jülich, „Śmiejący się Chrystus”, Monschau, Santiago de Compostella, Bejrut, Rzym…

Karin Koch

Urodziła się w Nievenheim, mieszka w Belgii, zajmuje się malarstwem.

Wystawy indywidualne miała w Kaarst, 1985, Köln, Düsseldorf, 1985, Bologna (Włochy), 1986, Rödingen, 1987, Aachen, Düren, 1988, Düren 1989 – 1990, Köln 1996.

Jej prace wystawiane były w: München, Dresden, Leipzig, Atlanta (USA).

 

Nicole Langen

Urodziła się w Essen, z wykształcenia jest złotnikiem. Studiowała wzornictwo przemysłowe w Wyższej Szkole Zawodowej w Düsseldorfie.

Od 2003 roku prowadzi Atelier w Centrum Sztuki i Kultury w Monschau.

Oprócz metalu, który jest podstawowym materiałem, wykorzystuje w pracy również naturalne elementy np. drewno i minerały. Jej prace mają charakter oryginalnych ozdób i są atrakcyjnymi dla odbiorcy przykładami poszukiwań w zakresie wzornictwa przemysłowego.

W 1999 roku prace swoje wystawiała w Zons, Düsseldorf, w Wien, 2000, Monschau 2003.

 

Jeanne Püttmann

Studiowała fotografię w Akademii Beeldende Kunsten w Maastricht. Pracuje w „Young Photographers United”. Działa przy Wyższej Szkole Zawodowej Aachen.

Od 2003 roku prowadzi Atelier w Centrum Sztuki i Kultury obwodu Aachen w Monschau.

Prace pokazywane były w Aachen, 2002, oraz Aachen i Monschau, 2003.

 

Tim Strunk

Urodził się w 1972 r w Bensbert k/ Köln. Ukończył Wyższą Szkołę Zawodową o kierunku projektowanie. Wiedzę o sztuce i praktyczne umiejętności w zakresie rzeźby i projektowania mody zdobywał w: Akademii Sztuki /Trier/, Flensburgu i Barcelonie.

Od 2002 roku współpracuje z Atelier KUK w Monschau, tworząc obiekty, torebki z pogranicza sztuki użytkowej i designu, w których stosuje niekonwencjonalne materiały.