Ciało & skóra – performance

„Ciało & skóra: eksploracja ludzkiej formy – poszukiwanie nowych wymiarów percepcji, wrażliwości w sztuce ruchu i performance’u”

9 listopada 2023 r.

Zapraszamy na Pokaz Finałowy Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, który jest wynikiem naszego sukcesu w piątej edycji Konkursu Programu Grantowego „Wena” Fundacji Rodziny Staraków, w roku szkolnym 2023/2024. – konkurs na projekt edukacyjno-artystyczny pt. „Co słychać w sztuce?”

„Ciało & skóra: eksploracja ludzkiej formy – poszukiwanie nowych wymiarów percepcji, wrażliwości w sztuce ruchu i performance’u” zdobył uznanie, a teraz chcielibyśmy podzielić się efektami naszej pracy z Państwem.

Pokaz Finałowy będzie okazją do zaprezentowania projektów, które powstały w ramach konkursu i które zostaną zaprezentowane przez naszych utalentowanych uczniów. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć sztuki, która przekracza granice tradycyjnych wyrazów artystycznych, odkrywa nowe sposoby wyrażania i inspiruje do refleksji nad sztuką, ciałem i skórą w dzisiejszym świecie.

Koordynatorka projektu: Małgorzata Amarowicz

Muzyka i plakat: Julianna Pętlicka

Performance: Martyna Grzesiak, Julia Szczygieł, Marika Burmistrz

Pozostali uczestnicy: Jakub Wygnański, Luba Jaskólska, Karina Dudzińska, Kamila Pierożyńska, Oliwia Kurantowicz, Maja Czajkowska, Adrianna Siekaniec, Amelia Zielińska, Milena Uradzińska. Julia Paszko

Roksana Plesner – biologia

Marta Bartos – kostiumy

Katarzyna Klafta – asystentka i charakteryzatorka

Danuta Bocheńska – zdjęcia