FABRYKA ŚNIEGU

Zima wnosi w krajobraz surowość, akcentując ciszę i przestrzeń. Taka aura sprawia, że styczeń to dla nas naturalny czas kontemplacji i wewnętrznego wzrostu.

W salach BWA gościła do marca 2016 Urszula Broll – jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek Karkonoszy, doskonała abstrakcjonistka, a w ostatnich latach pejzażystka, poszukiwaczka własnej drogi. Jej subtelne, baśniowe malarstwo prowadzi przez mistyczne korytarze do tajemniczych wrót, królestwa harmonii i światła, do krain spontanicznej radości z bogactwa barw i form.

Tegoroczna zima jakby zapomniała jaka bywa urokliwa, dlatego postanowiliśmy nieco ją zachęcić otwierając własną fabrykę śniegu. Podczas zimowych warsztatów dzieci robiły kolaże strukturalne, a z okazji Dnia Babci oraz Dziadka kolaże posłużyły do ozdobienia laurki. Rozmawialiśmy o zimie i rodzajach śniegu, oraz taśmach produkcyjnych w fabrykach. Z rozmaitych materiałów, które potencjalnie każdy znajdzie w domu, produkowaliśmy różne rodzaje śniegu: skrzypiący, skrzący, puchaty, chropowaty, miękki, sypki, lepiący, biały i białawy.