8 lutego – 2 marca 2013 r.
Regina Wieżan – Siemieńska urodziła się w Dyneburgu na Łotwie. Po II wojnie światowej wyjechała do Polski. Mieszka w Jeleniej Górze, w Cieplicach.
Ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu. W Jeleniej Górze pracowała jako nauczycielka śpiewu klasycznego w szkole muzycznej.
Tkactwo zaczęła uprawiać w 1974 roku; bezpośrednim impulsem do zajęcia się tym gatunkiem sztuki była budowa domu i potrzeba ozdobienia, „ocieplenia” surowych wnętrz. Powstało kilka wielkoformatowych, ściśle związanych ze ścianą prac. Jeden z takich wielkoformatowych gobelinów został zakupiony do nowowybudowanego w latach 70. Hotelu Skalny w Karpaczu i przez wiele lat można go było w tamtym miejscu podziwiać. Pierwsza wystawa indywidualna miała miejsce już w 1975r. W 1983 uzyskała uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.
W 1998 r. wydała album poświęcony twórczości zamordowanego na Łotwie podczas II wojny światowej ojca – Józefa Wieżana. Zorganizowała w związku z tym kilka wystaw: „Józef Wieżan, Regina Wieżan – Siemieńska”, m.in. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Od 1999 r. należy do Centrum Artystów Tkaczy ,,Artemision”
W 2012 roku otrzymała medal „Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry”.
Retrospektywna wystawa gobelinów pokazywanych w jeleniogórskim BWA to zestaw 42 prac wykonywanych przez artystkę od lat 70. do dziś. Prezentowane gobeliny są przykładem zapomnianej współcześnie techniki tkackiej, której głównym materiałem jest wełna, bawełna oraz włókna sztuczne. Wełna do gobelinów R. Wieżan – Siemieńskiej pozyskiwana była m.in. z zamkniętej obecnie fabryki dywanów w Kowarach. Artystka wykonuje swoje gobeliny tradycyjnie, na krośnie pionowym, przeplatając przez osnowę nitki wątku. Nie pracuje z projektami, kartonami, obraz, który zamierza przedstawić w gobelinie pojawia się w jej umyśle podczas pracy.
Główną inspiracją gobelinów artystki jest pejzaż karkonoski, góry, drzewa, kamienie, jednak coraz częściej pojawiają się w ostatnich latach prace czysto abstrakcyjne.
Wystawa zrealizowana przy wsparciu finansowym Miasta Jelenia Góra.