W rzeczy samej, czyli o sztuce projektowania

Warsztat „PROJEKTor”, prowadzący: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko.
8, 9 października, godz. 9.00-10.30, 11.00-12.30

Warsztaty poświęcone zagadnieniu słowo-obraz. Uczestnicy w ramach artystycznych działań zaprojektują logo, ilustrację, mem lub krój pisma (typografia). Spotkaniom będzie towarzyszyć projekcja autorskiego filmu animowanego Wojciecha Kołyszki pt. “Fikotko, wróć”.

Warsztat „SZTUKA SZABLONU”, prowadzący: Andrzej Miastkowski vel Egon Fietke.
15 października 2020, godz.: 10.00

Warsztat poświęcony szablonowi jako integralnej technice sztuki ulicy – street artu. Zajęciom towarzyszyć będzie pokaz szablonów z kolekcji prowadzącego oraz prezentacja jego autorskich projektów. W części praktycznej uczestnicy wykonają własne szablony, które następnie odbiją na wcześniej przygotowanych tekstyliach i ubraniach, planszach.

Warsztat „DOMEK NA MIARĘ” / prowadzący: Krzysztof Faber
29 października, godz.: 10.00

Wielu ludzi na świecie doświadcza obecnie przymusowego zamknięcia w swych domach, więc elastyczność przestrzeni wydaje się być bardzo aktualnym tematem. Inspiracją dla naszych działań będzie książka “Domek” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, Wydawnictwo Dwie Siostry. Stworzone w czasie zajęć modele domków będą istniały w symbiozie z istniejącym już budynkiem, mogą też “pasożytować” na nim lub wtapiać się w otoczenie. Polem naszego działania będzie rynek w Jeleniej Górze, na którym przetestujemy nasze pomysły.

Kuratorka projektu: Iwona Makówka.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

www.osztuceprojektowania.pl