WYSTAWY

 

Spis od 1976

Wystawy 2001

wystawy tegoroczne

 

06.2001

 

`

Podwale 61/ 8. PL 50-010 WROCLAW,

tel. + 48 (71) 342 49 07,

e-mail: bator@post.pl

english text

Urodzony w 1954 roku we Wrocławiu. Filozof sztuki, nauczyciel akademicki, autor rozpraw naukowych oraz tekstów teoretycznych i krytycznych o sztuce. Fotografuje od lat osiemdziesiątych, członek ZPAP. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Fotografię traktuję jako istotny sposób poznania i myślenia skierowanego na formalizację czegoś niewątpliwie rzeczywistego. W zawsze wolnym i niepowtarzalnym akcie decyzji zwolnienia migawki realność zyskuje przynależny jej (choć wprost w niej niezawarty) sens metafizyczny- nowy, osobisty wymiar. Praktyka fotograficzna okazuje się tajemniczym sposobem podporządkowywania świata syntezie dwóch rzeczywistości: idealnej i realnej, na zasadzie concordia oppositorum podmiotu i utrwalonych wyglądów przedmiotu. Ta niezwykła możliwość zaistnienia jakości metafizycznych jest tym, co nadaje naszemu życiu wartość ..przeżycia", i tym, za czego tajemniczym, konkretnym objawieniem się w naszym życiu żyje w nas utajona tęsknota, kryjąca się poza wszystkimi naszymi działaniami i czynami. Powoduje ona nami bez względu na to, czy chcemy, czy nie. Ich objawienie się stanowi szczyt, a zarazem największą głębię naszego życia i wszystkiego tego, co istnieje (R. Ingarden). Jest niezmiennym oczekiwaniem na spełnienie się w zadziwieniu i radości.

Udział w wystawach od roku 1998:

1998

BWA Wrocław, Galeria Awangarda (wystawa indywidualna)

1999

Galeria Sztuki w Legnicy (wystawa indywidualna)

2000

- "Pejzaż z końca wieku", Galeria Fotografii "pf"- Centrum Kultury "Zamek", Poznań;
Muzeum Architektury, Wrocław (wystawa zbiorowa)

- "Kontakty", Galeria Pusta, Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice; Centrum Sztuki Współczesnej. Stara Galeria ZPAF, Warszawa: Galeria Chłodna 20, Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki, Suwałki; Biuro Wystaw Artystycznych, Zielona Góra (wystawa zbiorowa)

- XI Biennale Fotografii Górskiej, Regionalne Centrum Kultury, Jelenia Góra;

2001

- "Pejzaż z końca wieku", Galeria Pusta, Katowice:

- "Kontakty", Galeria FF- Forum Fotografii, Łódzki Dom Kultury, Łódź;

-Galeria Sztuki BWA, Jelenia Góra (wystawa indywidualna

    

Finasowane przez Unię Europejską w ramach programu PHARE

HistoriaSklepikArtyści euroregionuWystawyEdukacjaInformacje