WYPRAWA W GÓRY

Przygotowania do wakacji mogą być banalnie proste, o ile nauczymy się jak to robić w dzieciństwie. Gdy pada hasło „jedziemy na wycieczkę”, natychmiast rodzi się pytanie co spakować do plecaka! Podczas spotkania w czerwcu 2016 dzieci dowiedziały się jakie praktyczne rzeczy należy zabrać ze sobą na włóczęgę po Karkonoszach. Nasza edukatorka jest prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie.

Nawet jednodniowa wycieczka może przynieść liczne perypetie, podczas których poprawnie spakowany plecak będzie nieocenioną pomocą, a bywa, że uratuje komuś życie. Zachęcaliśmy dzieci do nieobciążania się w górach misiami i samochodzikami, które najczęściej muszą potem nieść rodzice (czasem razem z dziećmi). Pakowanie może być przygodą, logiczną zabawą, czy grą wyobraźni. Dziecko może czuć się potrzebne i odpowiedzialne, jeśli wie, że niesie coś na obtarcie nogi, czy porcję energii dla tych, co opadli z sił.

Obok części edukacyjnej warsztatu, stworzyliśmy własnoręcznie „story cubes”, które posłużyły do wymyślania i opowiadania rozmaitych opowieści.

Tłem warsztatu będzie wystawa „Z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych”.

Prowadzenie – Natalia Stolp.