Wystawa indywidualna Tadeusza Baranowskiego, rysownika i malarza, jednego z najważniejszych twórców w historii komiksu polskiego.
27 listopada 2020 r. – 28 lutego 2021 r.
Baranowski jest artystą wszechstronnym i niebywale płodnym. Jest twórcą popularnych bohaterów komiksowych, takich jak Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Praktyczny Pan oraz wampiry Szlurp i Burp. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można komiksy zebrane w albumach pt. „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Skąd się bierze woda sodowa”, „Antresolka profesorka Nerwosolka”, „Podróż smokiem Diplodokiem”, „Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady” i innych.
Poczucie humoru Baranowskiego i oryginalny sposób opowiadania popularne są nie tylko w środowisku czytelników komiksów. Jest on artystą ponadpokoleniowym. Posiada dar, dzięki
któremu tworzone przez niego fabuły są atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych odbiorców. Jego sposób obrazowania, skłonność do eksperymentów i rozmach, sprawiają, że wykracza daleko poza granice komiksu tradycyjnego.
Na wystawie zaprezentujemy plansze ze wszystkich najważniejszych serii Baranowskiego oraz jego malarstwo.
Kurator: Piotr Machłajewski.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.
Patron medialny: „Zeszyty Komiksowe”.