JAK ZE SNU…

W mediach furczy od wiadomości, więc wszyscy już wiedzą, że A. Dudziński zawisł w naszych ścianach do polowy kwietnia 2016 r.

Zapraszamy na wyprawę w surrealistyczny świat wyobraźni. Podczas warsztatów dzieci mają okazję inspirowania się dziełami artysty światowej sławy, mogą samodzielnie wykonać zabawkę i wnieść nieco magii w surowy świat przedwiośnia.

Jak przyznaje autor wystawy, w swojej sztuce inspiruje się dziecięcym sposobem tworzenia i postrzegania rzeczywistości. Czy faktycznie udają się artyście powroty do źródła? Najlepszym probierzem było zbadanie opinii samych dzieci…
Według uczestników warsztatów „Jak ze snu…”, A. Dudziński prezentuje czysty realizm. Takowe „krokodylo-cesarzowe” widziane były niedawno w zoo, natomiast pies, który wygląda jakby ożywić miał go właśnie Czarnoksiężnik z Oz, to „nawet wczoraj koło domu biegał”. Jakby tego było mało, usłyszałam, że „ręko-nogo-oko” z jednego z płócien istnieje naprawdę. Egzystencja stworów z wystawy „Oko w oko z bestią” to zapewne ten sam rodzaj oczywistości, który Gienia z filmu J. Kolskiego podsumowałaby „Kaczka. A CO SIĘ DZIWISZ?”.

Edukatorka: Natalia Stolp