Noc Muzeów 2019

18 maja (sobota), godz. 18:00 – 23:00

Performance Izabeli Chamczyk. Coś tu nie GRA

Rozpoczęcie o godz. 19:00
Po performance odbędzie się spotkanie z artystką, które poprowadzi Janina Hobgarska.

Artystka podejmie problem rozdwojenia i rozbicia, rozterek moralnych i niezgody na kompromisy.
Gra wiąże się z umiejętnością lub nieumiejętnością grania, zagrywką, rozgrywaniem sytuacji, w której można potencjalnie coś zyskać. Performerka musi przyjmować pozy i grać, wchodzić w role albo pozwalać się w nie wtłaczać, ponieważ niegranie powoduje nieistnienie na rynku sztuki.

Izabela Chamczyk – malarka, performerka, video artystka. Tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, konfrontuje się i angażuje w żywy kontakt z odbiorcą. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza galeryjnego. Jej działania bywają kontrowersyjne i głośno komentowane. Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na ASP we Wrocławiu (w pracowni Pawła Jarodzkiego), studiowała również na ASP w Poznaniu. Dwukrotna stypendystka MKiDN. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych w kraju i za granicą.

Performance wchodzi w skład projektu Gra w sztukę.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Timm Magazyn.

 

Wystawa:

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii.

Wystawa rysunku i malarstwa jednego z najważniejszych twórców mieszkających w Jeleniej Górze.

Janusz Lipiński urodził się w Cieplicach Śląskich Zdroju w 1949 r. Ukończył Wydział Architektury Państwowej Szkoły Technicznej we Wrocławiu w 1970 r. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie /ekslibrisy/, Muzeum Zamkowego w Malborku /ekslibrisy/, BWA w Jeleniej Górze, BWA w Łodzi, Muzeum Regionalnego w Rzeszowie /ekslibrisy/, Muzeum w Lubaczowie, Muzeum Narodowego w Gdańsku Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Sakralnej w Lublinie.

Projekt realizowany przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.