WAKACYJNA PRZYGODA – warsztaty rodzinne

12-13 lipca, oraz 23-24 sierpnia zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na wakacyjne warsztaty w BWA. Odbyły się 4 spotkania aktywizujące ruchowo, plastyczne i intelektualnie. Udział wzięły osoby indywidualne, a także dzieci z jeleniogórskich półkolonii.

12.07. Bierzemy misia w teczkę?

Gdy pada hasło „jedziemy na wycieczkę”, natychmiast rodzi się pytanie co spakować do plecaka. Na pierwszym spotkaniu „Wakacyjnej przygody” dowiedzieliśmy się jakie praktyczne rzeczy należy zabrać ze sobą na włóczęgę po Karkonoszach. Przy okazji stworzyliśmy własne „story cubes”. W podcieniach BWA utkaliśmy szałas, by snuć w nim opowieści o wakacyjnych przygodach.

13.07. Leśną ścieżką

Wybraliśmy się na wycieczkę wokół jeleniogórskiego „Grzybka”. Wsłuchaliśmy się w odgłosy lasu, przyglądaliśmy jego darom i zastanawialiśmy się nad zasadami zachowania się w lesie – kto je tworzy, dla kogo i dlaczego? Pozostawiliśmy w lesie niewielkie, smakowite dzieła sztuki dla jego mieszkańców.

23.08. Mapa skarbów

To było spotkanie wymarzone dla fanów podchodów i geocaching’u. Przekonaliśmy się, że sami potrafimy zorganizować sobie najlepszą zabawę na świecie. Stworzyliśmy własnoręcznie „łupy” oraz mapę skarbów. Podczas zabawy przemienialiśmy miasto w labirynt śmiesznych zadań i trudnych łamigłówek dla wtajemniczonych.

24.08. Wakacyjne RPG

Fantazja ma moc przenoszenia nas w nieistniejące światy, których granic nikt nigdy nie wytyczył. Namalowaliśmy jeden z takich światów i przenieśliśmy się do niego na dywanie wyobraźni. Przemienieni w postacie o ukrytych mocach, ratowaliśmy świat przed zniszczeniem. Z różnym powodzeniem, jak to w życiu bywa.

Prowadzenie Natalia Stolp, Iwona Makówka