WYSTAWY

Aktualna wystawa

Wokół Wielkiej Góry   W zeszłym roku Spis od 1976  Zapowiedzi

 

Tegoroczny plan wystaw

 

Tutaj znajdziecie Państwo plan wystaw na rok 2003 oraz odnośniki do stron poświęconych tegorocznym wystawom.

19.12.2003 - 17.01.2004

MACIEJ MAŃKOWSKI - Fotografia

Zajmuje się fotografią reklamową, tworząc jednocześnie fotografię autorską. Najchętniej fotografuje ludzi. Z jednej strony jest zwolennikiem fotografii w jej klasycznej formie, a z drugiej angażuje media elektroniczne do jej przetwarzania. Brał udział w 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

W naszej Galerii pokaże 30 wielkoformatowych czarno-białych i barwnych fotografii.

21.11 - 17.12.2003

PIOTR WOŁYŃSKI - Apotropeje

Artysta związany z poznańską Akademią Sztuk Pięknych, autor tekstów o fotografii, inicjator i organizator wystaw.
Od końca lat 70 zajmuje się fotografią kreacyjną. Prezentowana wystawa składa się z serii:" Obiekty chwilowe", "Troska", "Mimoformy", cykl czarno - białych fotografii otworkowych m. innymi "Pułapka Pana Boga".

21.11 - 17.12.2003

ARTYŚCI POWIATU AACHEN /Niemcy/

Marie Madeleine Bellenger (malarstwo), Karin Koch (malarstwo), Nicole Langen (obiekty), Jeanne Püttmann (fotografia), Tim Strunk (rzeźba).

Wystawę przygotowało Centrum Sztuki i Informacji Kulturalnej / Kunst- und Kulturzentrum/ w Monschau w ramach programu współpracy powiatu Jelenia Góra i powiatu Aachen. Prezentacja jest premierowym pokazem indywidualnych preferencji artystycznych.

21.10 - 18.11.2003

SZTUKA WŁÓKNA. 30 LAT WARSZTATÓW TWÓRCZYCH W KOWARACH

Wystawa ma charakter jubileuszowy. Pokazane prace powstały podczas Warsztatów Tkackich w Kowarach.

W wystawie uczestniczy 49 artystów z Polski, Ukrainy, Niemiec i Czech, których udział był istotnym wkładem artystycznym w rozwój sztuki włókna. Jest to swoisty przegląd aktualnych tendencji w obszarze tej dyscypliny sztuki.

Kurator: Ewa Maria Poradowska - Werszler

12.09. - 16.10.2003

WOJCIECH ZAWADZKI - Moja Ameryka

Wystawa czarno - białej fotografii przedstawiającej miejski krajobraz Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Projekt realizowany jest przez artystę od 1997 roku, stale jest powiększany i rozbudowywany. Fotografowane przez artystę miejskie widoki oprócz walorów artystycznych mają walor dokumentu będącego świadectwem naszego czasu.

7.08 - 3.09.2003

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

Wystawa problemowa obrazująca najciekawsze, zdaniem kuratora, przykłady poszukiwań w obszarze książki artystycznej. W wystawie uczestniczą: Marek Gajewski (Łódź), Adam Olejniczak (Łódź), Sylwester Mocur (Warszawa), Izabela Jędrulak (Warszawa), Joanna Ratajczak- Kurowicka (Wrocław), Eugeniusz Józefowski (Wrocław), Joanna Hoffmann (Poznań), Agnieszka Błędowska (Poznań), Radosław Nowakowski (Dąbrowa Dln.)

Kurator: Eugeniusz Józefowski

27.06 - 26.07.2003

ANNA ZOSIK - ... a przecież i ja...

Artystka poprzez swoje prace zadaje pytanie o rolę obrazu we współczesnym świecie. Czy obraz przekazywany nam prze media jest obrazem prawdziwym i czym jest dzisiaj - wydawałoby się obiektywna prawda obrazu? Oprócz tytułowego zestawu fotografii na wystawie znajdują się instalacje fotograficzne pt. "Uczynię cię pięknym dla świata", "Wiadomość dla ciebie", "Możesz śpiewać ze mną jeśli chcesz".

29.05 - 21.06.2003

LEVAN MANTIDZE - A czy to warto?

Artysta pochodzący z Gruzji, od 10 lat mieszka w Polsce. Autor scenografii teatralnych m. innymi:. "Wariat i zakonnica" Witkacego w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (1998), "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlk. (1998), "Bracia Karamazow" F. Dostojewskiego w Teatrze im. C. K. Norwida (1998),(nagrodzony "Srebrnym Kluczykiem" za wydarzenie teatralne). Na jubileuszowej wystawie, z okazji 30 - lecia działalności artystycznej, oglądać będzie można prace malarskie, projekty kostiumów i scenografię.

25.04 - 20.05.2003

MICHALINA GARUS - Obrazy mentalne

"Obrazy mentalne" jest to cykl 10 wielkoformatowych barwnych grafik. Całości dopełniają 3 książki unikatowe, w których artystka zajmuje się badaniem przestrzeni obraz - słowo.
Grafiki mają bardzo osobisty charakter, są odpowiedzią na otaczający świat. To obrazy powstałe z wielu warstw, pomimo zamknięcia w ramach, wykraczają poza nie. Zachęcają widza do podążania w ich wnętrze, do poszukiwania intymnych przeżyć. Tytuły grafik delikatnie sugerują kierunek interpretacji.

15.03 - 11.04.2003

KRZYSZTOF JERZY CICHOSZ - Fotoinstalacje

Fotoinstalacje zrealizowane są we własnej unikatowej technice, przy zastosowaniu transparentnych błon fotograficznych, poddanych skomplikowanym procesom manualnym i technicznym. Każda praca składa się z kilku warstw przezroczystej folii pokrytych abstrakcyjnymi znakami. Z chaotycznego zbioru punktów wyłania się obraz fotograficzny czytelny jedynie z wyznaczonego miejsca. Powstają obrazy, które już kiedyś zaistniały w zbiorowej świadomości: wizerunki Marilyn Monroe, Charlie Chaplina, głowy Wielkiej Trójki - Churchilla, Roosevelta, Stalina, zdjęcia znane z encyklopedii lub medialnego obiegu.

14.02 - 10.03.2003

VAHAN BEGO - Retrospective

Ormiański artysta, który przez ostatnie dziesięć lat mieszkał w Polsce, pokazuje twórczość z tego okresu. Obrazy olejne, pastele i rysunki, ujawniające fascynację światem marzeń i ideałów, w których główną postacią jest Don Kichot, kulturą Dalekiego Wschodu, przedmioty użytkowe i projekty pomników. Przedstawia także dokumentację swojej artystycznej obecności w Kotlinie Jeleniogórkiej: rzeźbę Tyrolczyków w Mysłakowicach, Don Kichota w Jeleniej Górze, monumentalną płaskorzeźbę WAZE - czyli Wizerunek Artystyczny Zjednoczonej Europy w Zgorzelcu.

10.01 - 5.02.2003

"CINEMA ART- Malarze Teatru"

Katarzyna Rotkiewicz (cykl malarski "Kamienie")

Zbigniew Szumski (rysunki i kollaże: m.in. "Ulica",

"Ubrany - rozebrany", "Wulkan", "Lekcja anatomii")

Mariusz Mielęcki ( obrazy z cyklu "Gotyckie sny")

Artyści od 10 lat tworzą w Michałowicach Teatr Cinema. Rzadko jednak grają dla tutejszej społeczności, rzadko też wystawiają w Polsce. Zobaczyć ich natomiast można w Sarajewie, Wiedniu, Bremie, Kairze. Zasłynęli z takich przedstawień jak, "Nie mówię tu o miłości"," Bilard", "Kabaret olbrzymów".

Finasowane przez Unię Europejską w ramach programu PHARE

design: karkonosze.com

Historia Sklepik Artyści euroregionu Wystawy Edukacja Informacje