Angelika Fojtuch. Performance: 3kropki Hieronima Boscha.

14 czerwca (piątek), godz. 17:00 (Plac Ratuszowy, BWA)

Re-enactment jest nową formą archiwizowania sztuki performance, która angażuje „aktora” by odegrał rolę performera. W Jeleniej Górze odtworzymy 3kropki Hieronima Boscha. Performance, który Angelika Fojtuch zrealizowała w 2007 roku, jako pewnego rodzaju re-enactment scen malarskich Hieronima Boscha, ilustrujących kalekie i nikczemne kondycje ludzkie. Artystka całkowicie zabandażowana, w kokonie krępującym ciało, przemieszczała się, pełzając po bulwarze miasta. Wywołała w ten sposób zamieszanie na ulicy holenderskiego miasta ’s-Hertogenbosch.
Tym razem Fojtuch wraz z grupą osób wypełznie z budynku BWA tworząc mobilną, przestrzenną, performatywną instalację re-enactmentu na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Po wszystkim w BWA odbędzie się spotkanie z artystką, które poprowadzi Janina Hobgarska.
Angelika Fojtuch – artystka sztuk wizualnych, performerka i rzeźbiarka. Kuratorka i inicjatorka GATE art zone – artspace Düsseldorf.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć czynny udział w performance Angeliki Fojtuch, prosimy o kontakt z BWA.

Performance wchodzi w skład projektu Gra w sztukę.
Kurator: Piotr Machłajewski.
www.grasztuka.blogspot.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Timm Magazyn.