III Aukcja Dzieł Sztuki – fotorelacja

Szanowni Państwo, III Aukcja Dzieł Sztuki w Jeleniej Górze za nami.

Aukcja organizowana jest przez naszą galerię oraz Rotary Club Karpacz-Karkonosze.
Partnerem Aukcji jest Rotary Club Jelenia Góra.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą współpracę.

Aukcja zakończyła się sukcesem. Tym razem artystów wesprzemy łączną kwotą w wysokości niemal 20.000 zł, część kwoty przeznaczona zostanie na cele statutowe BWA oraz na działania warsztatowe, wykłady, spotkania z historykami sztuki i znawcami tematu.

Gratulujemy Nabywcom i Kolekcjonerom dzieł sztuki.
Gratulujemy Artystom.

Podziękowania dla wspaniałej Ekipy BWA!!!!!!!
Bardzo dziękujemy naszym Wolontariuszom: Milenie, Zofii, Laurze, Juliuszowi, Tomaszowi, Staszkowi.

Serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Rogacewicza za sprawne, perfekcyjne przeprowadzenie aukcji oraz dla Ryszarda Dzięciołowskiego za pomoc logistyczną i wsparcie.

Kolejna aukcja – za rok!
www.bwajg-aukcja.pl

Kolekcjonowanie sztuki jest wyznacznikiem dojrzałości kulturowej. Świadczy o świadomości wartości dzieł, które są materialnym świadectwem istnienia i umiejętności ludzkich.
Dzięki prywatnym kolekcjonerom i koneserom rozwinęła się twórczość wielu znakomitych artystów. Wiele z europejskich muzeów powstało dzięki mecenasom sztuki.
Sztuka zazwyczaj jest kosztowna, a więc kolekcjonowali ją zwykle najzamożniejsi i najbardziej wykształceni: królowie, książęta, politycy, bogaci mieszczanie i często sami artyści.
Wielkimi mecenasami sztuki byli potężni władcy świeccy i duchowni, m. in.: Papież Juliusz II w XVI-wiecznej Italii. Pasji kolekcjonowania oddawali się niemal wszyscy wpływowi książęta włoscy. We Florencji ród Medyceuszów, Gonzagowie w Mantui, ród d’Este w Ferrarze, Sforzowie w Mediolanie, Montefeltro w Urbino.
We Francji zbiory króla Ludwika XIV stały się podstawą kolekcji Luwru i Bibliothèque nationale de France. W Polsce działali Jagiellonowie: Zygmunt Staregy i Zygmunt August. Zamiłowanie do sztuki przejawiał także Stanisław August Poniatowski. Sztukę gromadziły najbardziej wpływowe rody. Lubomirscy w Łańcucie, Potoccy w Krzeszowicach, Radziwiłłowie w w Nieborowie i Warszawie, Czartoryscy w Krakowie, Raczyńscy, Zamoyscy, Braniccy…
Kolekcjonowanie odgrywa niemałą rolę w popularyzacji sztuki nowoczesnej. Dzięki zainteresowaniu ze strony Charlesa Saatchi’ego międzynarodową karierę rozpoczął Wilhelm Sasnal. Dzięki kolekcjonerom odkryto sztukę i artystyczne rzemiosło secesyjne, a w XIX wieku – sztukę japońską.

www.bwajg-aukcja.pl
Patronat medialny: TV DAMI Jelenia Góra

Rotary International
Korona Karkonoszy
Rotary Club Jelenia Góra / RC Jelenia Góra
Renault Dzięciołowski
Krzysztof Rogacewicz