Mariusz Lubomski w BWA

W środę, 9 września o godz. 20.15 w BWA w Jeleniej Górze przy ul. Długiej 1 odbył koncert Mariusza Lubomskiego towarzyszący projektowi “Znaki w przestrzeni”.
Mariusz Lubomski wykorzystuje w swojej twórczości rytmy karaibskie i bossa nowy, klasycznego bluesa z elementami funky, a nawet pieśni cygańskich oraz garażowy undergroundu. Artysta odważnie sięga do ostrych rockowych brzmień, poszukuje klimatu we francuskich kabaretach i nowojorskich klubach jazzowych. Dzięki temu tworzy oryginalne piosenki o wyjątkowo charakterystycznym brzmieniu.
Swoją przygodę ze “sceną” rozpoczął debiutem 1982 roku na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, gdzie wystąpił razem z zespołem “I z Poznania i z Torunia”. Przez lata zbierali na swoich występach tłumy fanów w klubach studenckich w całej Polsce.
Już pięć lat później, zdobyciem pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zaznaczył swoją solową obecność na scenie polskiej piosenki autorskiej.

W roku 1988 na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej miał swój recital. Od tamtego czasu nagrał kilka płyt, które cieszą się dużym uznaniem wśród fanów twórczości. Na przestrzeni lat artysta wydał:
– albumy studyjne: Śpiewomalowanie (1994), Lubomski Conte’m (1997), Konieczność miłości (2006), Ambiwalencja (2008)
– albumy koncertowe: Lubomski w Trójce (1999), Lubomski w Trójce. Again (2013)
– single: Spacerologia (1989), A mój pies jest inny (1999), Żeby (2009), Spacerologia (live) (2014)
Gościnnie wystąpił na płycie Nick Cave i przyjaciele. W moich ramionach

Organizator:
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze
Współorganizator:
Agencja Wydawniczo – koncertowa “Solo”
Partner:
TAURON Ekoenergia Sp. z o. o. z siedzibą w Jeleniej Górze