Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi. Teatr Biuro Podróży.

8 września (wtorek), godz. 20.30
Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze

Spektakl pokazuje świat chaosu, w którym porządek natury, zastępuje logika śmierci. Życie ludzkie przedstawia coraz mniejszą wartość, zbrodnia powszednieje i coraz rzadziej towarzyszą jej rozterki albo wątpliwości. Autorzy w oparciu o tekst Szekspira zostają pytania dotyczące kondycji człowieka w sytuacji zetknięcia z tragedią wojny.
W trakcie realizacji spektaklu wykorzystany zostanie się dym, pełzający ogień i grzmiąca muzyka.
Reżyseria: Paweł Szkotak
Współpraca scenograficzna: Iza Kolka
Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku, jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. Teatr wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl. Jego domeną stały się spektakle autorskie, widowiska plenerowe, spektakle salowe oraz akcje teatralne. Spektakle Biura Podróży prezentowane były dotąd w 50 krajach świata na sześciu kontynentach. Teatr był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych oraz laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie oraz nagrody Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Członkowie zespołu otrzymali Medale Gloria Artis, w 2005 roku Paweł Szkotak otrzymał Paszport Polityki.

Zdjęcia: Archiwum BWA oraz Tomasz Raczyński/Jelonka.com

Organizator: BWA Jelenia Góra, ul. Długa 1, www.galeria-bwa.karkonosze.com

Partner: Agencja Koncertowo-Wydawnicza “Solo” www.agencjasolo.pl

Projekt „Znaki w przestrzeni” dofinansowano ze środków Miasta Jelenia Góra, Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015,, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o. o. w Jeleniej Górze, KEIM FARBY MINERALNE Sp z o.o.