Passage. Projectos de Intervenção Artística.

Passage. Spektakl teatralny z elementami performance’u oraz instalacji portugalskiej trupy Projectos de Intervenção Artística.
9 września, godz. 18.30
Park przy Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze

Spektakl opowiada historię czworga starych ludzi, ich nostalgicznej podróży przez domykające się życie. Szczególną rolę w przedstawieniu odgrywa scenografia, przedmioty rozwieszone w przestrzeni przywołują wspomnienia i jednocześnie tworzą fantastyczne uniwersum.
Projectos de Intervenção Artística to grupa, która powstała w 2002 roku w portugalskim Pinhal Novo Village. Tworzą ją artyści budujący platformę kultury otwartej na eksperyment, innowację i kreację, artyści reprezentujący różne dziedziny, teatr, performance i sztuki wizualne. Grupa przygotowuje działania z zakresu teatru ulicznego, teatru gestu i języka ciała.

Zdjęcia: Archiwum BWA oraz Tomasz Raczyński/Jelonka.com

Organizator: BWA Jelenia Góra, ul. Długa 1, www.galeria-bwa.karkonosze.com

Partner: Agencja Koncertowo-Wydawnicza “Solo” www.agencjasolo.pl

Projekt „Znaki w przestrzeni” dofinansowano ze środków Miasta Jelenia Góra, Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015,, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o. o. w Jeleniej Górze, KEIM FARBY MINERALNE Sp z o.o.